6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Како една фотографија го промени животот на една мајка

  Бриџит Вајт е мајка на две деца кои успеале да ѝ го променат живото но и мислењето за себе, само преку една необично убава фотографија.

  Се изненадила кога помеѓу многуте фотографии забележала една на која воопшто не изгледа добро. Ја фотографирале нејзините деца додека лежела на плажа, без да забележи.

  – Во истиот момент кога сакав да ја избришам фотографијата во собата влезе мојот син. Морав да го прашам: „Дали знаеш нешто за оваа фотографија?“. Ја погледна и се насмеа: „Тоа беше на Тахо, изгледаше прекрасно, па морав да те фотографирам“- раскажува Бриџит.

  Била лута на синот, сè што таа гледала на фотографијата биле само нејзините маани.

  Тогаш дошла и нејзината ќерка која ѝ ги кажала истите коментари: „Толку си убава, ја обожавам оваа фотографија“.

  Но, Бриџит, колку и да се трудела да го види она што нејзините деца го гледале, не успевала.

  – И понатаму на таа фотографија гледав дебела жена, која со црниот костум за капење само го прикрива вишокот килограми“.

  Открила дека никогаш не била премногу слаба и секогаш била свесна за тоа. Но, нејзините деца направиле нешто неверојатно. Кога дознала што мислат тие за нејзиниот изглед, сфатила дека во неа има многу поголемо нешто, многу позначајно од бројот на килограми, нешто што ја прави убава.

  Денес Бриџит има најмногу килограми во последните 10 години, но на плажа носи бикини и летни фустани.

  Понекогаш се прашува дали и годините влијаеле на нејзиното размислување, покрај влијанието на нејзините деца, но не се заморува со барање на дополнителни причини.

  – Веќе не го мразам своето тело. Сепак, не отстапувам од вежбањето и здравата исхрана. Тие работи и понатаму ќе ги применувам, бидејќи сакам да бидам здрава. Моментално го сакам својот изглед онаков каков што е. Сакам да се гледам себе на начинот на кој ме гледаат децата.

  Ви благодарам, деца. – порачала Бриџит.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.