6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како досега не знаевме – што ќе се случи ако во домот запалите ловоров лист

  Никогаш не ја потценувајте ја моќта на различните ароми на нашиот организам. Дали сте знаеле дека необичниот мирис на ловоровиот лист има неверојато влијае дејството на сите нас?

  Иако често се користи во мкујната, тој се употребува и за многу други корисни намени.

  Уште Грците во древното време ги препознале лековите својства на ловоровиот лист и го користеле во медицината.

  Ловорот се одликува со силни антиинфломаторни и смирувачки својства. тоа овозможува, помеѓу останатото, борба против епилепсија, но и ослободување на дишните патишта.

  Ако имате висок крвен притисок, несоница или сте под стрес, ловоровиот лист може да помогне. Исто така, се препорачува на сите оние кои сакаат да го контролираат холестеролот.

  За да  ги искористиле неговите предности можете да го конзумирате во јадењата и да го ставите во водата или внимателно да го запалите во една шерпа.

  По неколку минути, димот постепено се шири низ просторијата, а вие веднаш ќе почуствате дека сте опуштени.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.