6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Како да сфатиме дека сме го избрале вистинскиот партнер?

  Ова прашање си го поставуваат како мажите така и жените во сите фази на односите: од првата средба до свршувачката.

  ljubov

  Сите среќни парови имаат една заедничка карактеристика – тие се апсолутно задоволни од односите. Тоа значи дека и двајцата добиваат токму она што се очекуваше и од што имале потреба. Како тоа задоволство може да ни помогне да сфатиме дека имаме намера да започнеме живот со оној од кого имаме потреба?

  Еве четири прашања подготвени од Кира Асатрајан за psychologies.ru.

  Одлучете дали врската ви се допаѓа

  Тоа може да биде тешко. За да се поедностави задачата односите може да се поделат на неколку категории: секс, финансии, емоции, комуникација и слично. А потоа да оценувате до колку сте задоволни од секоја од категоријата. Ако ве задоволуваат сите категории – честитки! Вие навистина сте го пронашле овој, кого го барав. Ако засега не ве задоволува сите категориии – не се вознемириме. Размислете дали по време ќе е можно да прифатите ситуацијата, така што е или да ја промените.

  Запрашајте се колку добри биле претходнитe ваши врски

  Ако во минатото имало нешто заради кое сте се чувствувале подобро разговарајте за тоа со партнерот. Секогаш вреди да се зборува за она што сакате и што очекувате. Сосема можно е да не може да се утврди јасно желбата. Затоа е многу важно да започнете разговор. Нема ништо потоксично од споредбата на поранешните и сегашните односи.

  Можете ли да замислите дека ќе најдете подобар партнер?

  Тука делува истото правило: ако чувствувате дека некоја од категориите не одговара на вашите очекувања, разговараме за тоа со вашиот партнер. Не молчи и не задржувајте незадоволство во себе.

  Размислете дали не треба да поработите и врз себе

  Ако не можете да одредиш што точно не ви се допаѓа во односите, но тие не ви задоволуваат, обично тоа е знак дека сами не разбирате што точно сакате од нив. Се согласувате дека е многу тешко да се добие она што го сакате, ако не знаеш што сакаш. Обидете се да размислувате над тоа и да дознаете како изгледаат саканите односи и најдобриот брак. И што, според вас, не достигнува за постигнување на овој резултат.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.