6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Како да решите неколку незгодни здравствени проблеми за кои луѓето не сакаат да зборуваат

  Едноставни решенија за некои важни здравствени проблеми  кои ги мачат луѓето, а многумина одбиваат да зборуваат за нив.

  Лош здив

  Во чаша со вода ставете малку сода бикарбона и правете гаргара, а покрај тоа може да џвакате и свежи листови од нане кои го освежуваат здивот.

  Жолти заби

  Користете кокосово масло, кое е секако здраво, така што ќе го нанесете на устата а потоа измијте го. Повторивајте неколку пати во денот и забите ќе побелат.

  Подждригнување

  Додајте малку ѓумбир во храната или во чај. Така ќе го решите овој проблем.

  Надуеност

  Јадете здрава храна и пијте повеќе јогурт или ќефир.

  Рани или чир на кожата

  Нанесете кокосово масло и ќе заздрават

  Непријатен мирис на телото

  Користете сода бикарбона, растворена со вода. Дезедорансите се полни со штетни материи кои предизвикуваат рак. Затоа наместо тоа користете сода растворена со вода.

  Непријатен мирис на стапалата

  Во топла вода ставате малку сода бикарбона и потопете ги стапалата 20  минути. Потоа извадете ги и добро избришете ги, зошто на влажно се собираат бактерии.

  Заноктици

  Користете сода, кокосово масло или маслиново.

  Стрии

  Мачкајте ги Алое или со кокосово масло, кое исто така помага ако имате лузни некаде на телото, ја намалува нивната видливост.

  Осип

  Неколку капки етерично масло да се раствори со малку вода, и на памучна крпа, па да се нанесува како облоги на кожата. Обично масло од камилица или лаванда.

  Хемероиди

  За овој проблем обично помага кантарионово масло

  Влакнетост

  Користете куркума како маска и со тоа ќе ги отсраните.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.