6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како ги редите парите – чувајте ги вака парите во паричникот и ќе привлечете богатство

  Постојат одредени правила кога се во прашање паричникот и парите, на кои треба да се придржуваме, бидејќи на тој начин се привлекува позитивна енергија која е потребна во животот.

  Според верувањата не е сеедно дали парите ќе бидат само нафрлани и згужвани или ќе бидат убаво наместени.

  Затоа доколку сакате да имате пари, паричникот треба секогаш да ви биде среден, а парите исправени. Истотака, се советува во паричникот да не ги носите неплатените сметки бидејќи често треба да имате пари за нешто.

  Несредениот паричник го болкира протокот на позитивна енергија, а со самото тоа внесува неред во поглед на финансиите. Затоа ако сакате да привлеете добри финансии паричникот секогаш нека ви биде среден и парите што го имате внатре.

  Парите морате да ги почитувате ако сакате и понатаму да ви доаѓаат. Исто така во паричникот никогаш не треба да носите неплатени сметки, па дури ни оние кои се платени. Тоа, привлекува енергија за плаќање во вашиот живот и често ќе мора да давате пари за нешто.

  Во паричникот чувајте само пари и картички, а важно во него да имате малку повеќе пари од планираното. Тоа повикува на уште подобра финансиска ситуација.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.