6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како водата ги брише темните кругови околу очите?

  Темните кругови и подочниците можат да бидат резултат на генетика, замор, стрес, недостаток на сон, стареење, пиење премногу алкохол, пушење и лошите навики во исхраната.

  Најверојатно сте слушнале дека со пиење на доволни количини вода може да се намали потеченоста и темните кругови, а ќе ви откриеме и зошто.

  Водата помага за ослободување на токсините од телото, а со тоа се намалува и концентрацијата на сол. Ако сте јаделе претходниот ден солена храна, големи се шансите се дека ќе се разбудите со потечени и темни кругови околу очите.

  Топлата вода е многу подобар избор од студената. Ќе го поттикне исфрлањето на токсините, а со тоа ќе се овозможи и чистење на целото тело, вклучувајќи ја и кожата. Кога телото ќе се исчисти од токсините и вашата кожа ќе блесне, што ќе резултира со поздрав и посјаен изглед без отеченост и темни кругови.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.