6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Како ангелот чувар не предупредува на реална опасност што надвиснува над нас

  Ангел чувар предупредува на опасност, тој е секогаш со нас. Ангелот нè штити или испраќа тајни знаци кои нè предупредуваат дека одиме по погрешен пат. Постојат пет такви знаци.

  Присилни промени во плановите
  Замислете дека доцните на лет, на автобус или воз, на работа. Мора да излезете од дома, но се случува нешто непријатно – заборавате каде ги ставивте клучевите, ви пука цевката, мачката ја чука вазната. Доцните, менувате планови или пропуштате шанса.

  Во овој случај, пцуењето на судбината не вреди, бидејќи на овој начин Ангелот чувар не спасува од опасност и проблеми. Многу луѓе кои ја избегнале смртта или повредата биле одложени за воз или авион што се урнал. Не спасува што ни се случи нешто во последен момент.

  Многумина мислат дека е проклетство кога, на пример, ќе се разболиме пред некој важен и пријатен настан, но всушност нашиот Ангел чувар е тој што не спасува од нешто многу лошо. Судбината ни испраќа мали проблеми за да можеме да ги избегнеме големите.

  Повторливи соништа
  Често се случува луѓето да сонуваат неколку пати ист сон или многу сличен, предизвикувајќи ги истите чувства. Во овој случај, често се случува Ангелот чувар да се обиде да ни каже нешто.

  Не мора да ги сфаќате соништата буквално. Ако паднеме или се удавиме, се бориме со семејството, одиме во затвор, тоа не мора да се случи во реалноста.

  Тука треба да ја поврзете логиката и да се обидете да извлечете аналогии со вашиот живот. На пример, ако не е прв пат да се карате со вашите најблиски во вашите соништа, тогаш Ангелот можеби ќе сака да ве советува да не го правите тоа, бидејќи тоа може да доведе до непоправливи последици.

  Но, понекогаш ангелот ни го покажува тоа во пророчките соништа што луѓето обично ги гледаат во четврток наспроти петок.

  Внатрешна непријатност, интуиција, претчувство
  Ангелите чувари дејствуваат на нашата внатрешна енергија, испраќајќи тајни сигнали дека неволјата се приближува. Ова се изразува во тежина во областа на сончевиот плексус. Таквото чувство се нарекува „тешко на душата“. Кога Ангелот чувар сака да дојде до нас, тоа доведува до тешко дишење, нервоза, бескорисни чувства и очај.

  Се разбира, интуицијата е заострена во такви периоди. Кога сè се спојува во вас и чувствувате ментална и физичка непријатност без причина, верувајте му на стомакот. Ќе ве води низ сите проблеми и ќе ви помогне да останете на живот.

  Пердув на патот
  Ако одите по патот и видите едно пердув од птица како лежи пред вас, ова е јасен знак дека Ангелот чувар ве набљудува и се обидува да ви каже нешто. Најверојатно, во блиска иднина ќе најдете некои проблеми што може да се спречат.

  Во овој случај, треба да бидете максимално внимателни на случајни средби со луѓе, во нови потфати.

  Животното што ве следи
  Ако дома ве следи мачка или куче, ова е добар знак. Експертите советуваат да се нахрани животното или дури и да се засолни ако е можно. Исто така, се верува дека во таков момент во телото на куче или мачка има Ангел чувар кој се обидува да ве извести дека сте скршнале од вистинскиот пат.

  Најверојатно, тоа значи дека личноста погрешно ги поставила приоритетите или некој не е добро згрижен. Кога ве придружува животно, тоа е повод да размислите дали се е добро во односите со родителите, роднините, пријателите или сродната душа.

  Со овие пет знаци, Ангелот чувар не предупредува на опасност. Главната работа е да не ги пропуштите овие знаци!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.