6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  Каков тип личност не ви одговара според хороскопот?

  Овен
  Овој знак е енергичен. Најмногу го вознемирува емотивната риба, која има силна интуиција и од неа не може ништо да се сокрие. Рибите живеат во свој свет во кој нема одредени правила, а тоа е во тотална спротивност со овенот, кој нема трпение за нивните изливи на емоции.

  Бик
  Од сите знаци во зодијакот друштво на овенот најмалку ви одговара. Овенот е наметлив и експлозивен и побрзо ги остварува своите цели од трпеливиот и мирен бик.

  Близнаци
  На опуштените и спонтани близнаци најмалку им одгова друштво на бикот, кој некогаш е премногу сериозен и смирен.

  Рак
  Раковите се големи емотивци и често поради чувствата не можат разумно да заклучуваат и да ја согледаат реалноста. Енергијата на близнаците не им одговара.

  Лав
  Лавовите немаат разбирање за емотивните ракови. Ги збунува нивната истакната чувствителност и пасивност.

  Девица
  На скромните девици им пречат нарцисоидните лавови, кои постојано бараат пофалби и аплаузи. Критичните девици, како за инает, постојано ќе им пронаоѓаат маани, а тоа на лавовите им оди на нерви.

  Вага
  Вагите се плашат од ладното и логично размислување на една девица и од нејзината наклонетост кон планирањето на секој чекор во животот. Вагите долго размислуваат за секоја ситуација, но не им недостига спонтаност како на девиците.

  Шкорпија
  На овој знак не му одговара друштвото на шармантната вага и може да се почувствува загрозено бидејќи е навикната таа да заведува.

  Стрелец
  Безгрижните и весели стрелци се најголеми оптимисти во Зодијакот, па затоа темните и мистични шкорпии никако не им одговараат.

  Јарец
  Јарците се наклонети кон внимателно планирање и контрола на сè. Најмногу им пречат стрелците, кои се нивна спротивност – повеќе ризикуваат во животот и веруваат дека сѐ добро ќе се заврши.

  Водолија
  Тие живеат во свој свет, без премногу брзање и нервоза околу сè. На љубезните водолии никако не им се пријатни луѓе родени во знакот на јарец бидејќи се премногу рационални.

  Риби
  Рибите не можат да ги разберат непредвидливите водолии кои живеат само по своите правила. Романтичните риби мечтаат за врска, додека на водолиите им е најважна слободата и самите  си се доволни.

  Latest Posts

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.