6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Каков тип личност не ви одговара според хороскопот?

  Овен
  Овој знак е енергичен. Најмногу го вознемирува емотивната риба, која има силна интуиција и од неа не може ништо да се сокрие. Рибите живеат во свој свет во кој нема одредени правила, а тоа е во тотална спротивност со овенот, кој нема трпение за нивните изливи на емоции.

  Бик
  Од сите знаци во зодијакот друштво на овенот најмалку ви одговара. Овенот е наметлив и експлозивен и побрзо ги остварува своите цели од трпеливиот и мирен бик.

  Близнаци
  На опуштените и спонтани близнаци најмалку им одгова друштво на бикот, кој некогаш е премногу сериозен и смирен.

  Рак
  Раковите се големи емотивци и често поради чувствата не можат разумно да заклучуваат и да ја согледаат реалноста. Енергијата на близнаците не им одговара.

  Лав
  Лавовите немаат разбирање за емотивните ракови. Ги збунува нивната истакната чувствителност и пасивност.

  Девица
  На скромните девици им пречат нарцисоидните лавови, кои постојано бараат пофалби и аплаузи. Критичните девици, како за инает, постојано ќе им пронаоѓаат маани, а тоа на лавовите им оди на нерви.

  Вага
  Вагите се плашат од ладното и логично размислување на една девица и од нејзината наклонетост кон планирањето на секој чекор во животот. Вагите долго размислуваат за секоја ситуација, но не им недостига спонтаност како на девиците.

  Шкорпија
  На овој знак не му одговара друштвото на шармантната вага и може да се почувствува загрозено бидејќи е навикната таа да заведува.

  Стрелец
  Безгрижните и весели стрелци се најголеми оптимисти во Зодијакот, па затоа темните и мистични шкорпии никако не им одговараат.

  Јарец
  Јарците се наклонети кон внимателно планирање и контрола на сè. Најмногу им пречат стрелците, кои се нивна спротивност – повеќе ризикуваат во животот и веруваат дека сѐ добро ќе се заврши.

  Водолија
  Тие живеат во свој свет, без премногу брзање и нервоза околу сè. На љубезните водолии никако не им се пријатни луѓе родени во знакот на јарец бидејќи се премногу рационални.

  Риби
  Рибите не можат да ги разберат непредвидливите водолии кои живеат само по своите правила. Романтичните риби мечтаат за врска, додека на водолиите им е најважна слободата и самите  си се доволни.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.