6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Каков палец таков маж – како врз основа на палецот да знаете со кој си имате работа

  Со векови наназад нашата судбина може да се прочита од нашите дланки. Но, рацете откриваат и интересни работи за карактерот на личноста. Нашите баби знаеле да кажат „каков палец, таков маж“.

  Но, освен на палецот, внимание вреди да се обрне и на малиот прст, како и на големината и обликот на дланките во одност на остатокот од телото.

  Палецот зборва за нечии особоини, малиот прст за квалитетот на сексуалната енергија, а сето тоа го одредува однесувањето на една личност во љубовниот живот.

  A. Ако првата половина од палецот ви е подолга од втората половина

  Вие сте верна и страсна личност. Штом се заљубите, целосно се посветувате само на таа личност, па имате тенденција да станете опсесивни. Другите аспекти од вашиот живот како учењето и работата лесно можат да бидат запоставени. Ако на вашиот партнер му треба повеќе време за да ви одговори на пораките или не стапува доволно често во контакт со вас, вие ќе полудите и ќе се обидете да го добиете на телефон ѕвонејќи му повеќе пати. Бидете внимателни, бидејќи ваквото однесување може да го/ја исплаши и да го/ја оттргне од вас.

  B. Ако првата и втората половина од палецот ви се со иста должина

  Сакате да планирате сѐ и користите специфичен пристап што ви овозможува да ги постигнувате вашите цели. Вие сте смирени и сталожени без разлика што и да се случува. И во однос на љубовта сте исти. Можете објективно да ги процените неговите/нејзините чувства и нема да дозволите да се занесете како резултат на своите емоции. Но, заради вашата смиреност, вие тешко ќе се одлучите да се движите напред во врската со соодветното темпо, најчесто завршувајќи во замрсени односи.

  C. Ако втората половина од палецот ви е подолга од првата половина

  Вие сте стабилна и доверлива личност за луѓето околу вас. Исто така имате добри набљудувачки вештини. Посветувате многу време да размислувате за нештата и ги правите работите полека. Такви сте и во љубовта. Дури и ако сте тотално „затрескани“ во некого, ќе се воздржите од искажување на своите чувства. Затоа лесно е да ја пропуштите приликата бидејќи премногу сте засегнати од мислењето на другите.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.