6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Каде што има Љубов, таму има сѐ

  Една жена излезе надвор од својата куќа и виде 3 старци со долги бели бради како седат на нејзиниот преден трем.

  Таа не ги познаваше. Таа им рече: „ Мислам дека не ве познавам, но мора да сте гладни. Ве молам влезете да јадете нешто.“

  „Дали е сопственикот на куќата дома?“ прашаа тие.

  „Не,“ рече таа.„Тој е излезен.“

  „Тогаш не можеме да влеземе.“ одговорија тие.

  Вечерта,кога нејзиниот маж си дојде дома,таа му раскажа што се случи. „Оди и кажи им дека сум дома и покани ги внатре.“ Жената излезе и ги покани старците.

  „Ние не влегуваме во куќа заедно.““ одговорија тие.

  „Зошто така?“ таа сакаше да знае.

  Еден од старците објасни:„ Неговото име е Богатство,“рече тој покажувајчи на еден од неговите пријатели,и потоа покажувајќи на друг: „Тој е Успех, а јас сум Љубов.“ Потоа додаде: „Сега оди и прашај го мажот ти кој од нас сакате да влезе во вашиот дом.“

  Жената влезе и му раскажа на мажот и што и рекоа.Нејзиниот маж беше пресреќен. „Колку убаво!“ рече тој, „Ако е така, тогаш да го поканиме да влезе Богатството. Нека влезе тој и нека ја исполни нашата куќа со богатство!“

  Неговата жена не се согласуваше.„Драги мој, зошто не го поканиме Успехот?“ Нивната снаа слушаше од другиот крај на куќата.Таа скокна со нејзин предлог: “Зар не би било поубаво да ја поканите Љубовта? Тогаш нашиот дом би бил исполнет со љубов.“

  „Ајде да го послушаме предлогот на нашата снаа.“, рекоа мажот и жената.„Оди надвор и покани ја Љубовта да ни биде гостин“.

  Љубовта стана и почна да чекори кон куќата. Другите двајца исто така станаа и почнаа да го следат.Изненадена, жената ги праша Богатството и Успехот : „Јас ја поканив само Љубовта, зошто и вие влегувате?“

  Старецот одговори: „Доколку ги поканевте Богатството или Успехот, другите двајца од нас ќе останеа надвор, но бидејќи ја поканивте Љубовта, каде и да оди тој,ние одиме со него. Каде е Љубовта, таму е и Богатството и Успехот!!!

  Извор: SemeSinapovo

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.