6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кавадарчанец со автомобил излетал од патот и паднал во река (фото)

  Четириесетгодишен кавадарчанец со автомобил излетал од патот во село Ваташа и паднал во река.

  Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 20.30 часот на улица Страшо Пинџур во село Ваташа, кавадаречко, кога автомобил „југо“ со битолски регистарски таблици, управуван од Е.Б.(40) од Кавадарци, излетал од патот и паднал во реката.

  Возачот се здобил со повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.