6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Италија поразена во Португалија, турски шок за Швеѓаните, Србите се намачија (видео)

  Роберто Манчини го запиша и првиот пораз во официјален конкурентен натпревар на чело на италијанската репрезентација, откако „аѕурите“ паднаа на гостувањето во Лисабон кај Португалија со 1:0.

  Ова е втор лош резултат за Италија по домашното 1:1 реми со Полска, со што сигурно ќе се зголеми притисокот на Манчини, кој требаше да го „реновира“ тимот кој не успеа да се квалификува на СП во Русија.

  Човек на одлука беше поранешниот напаѓач на Милан, а сега на Севилја, Андре Силва, кој по една контра во 48. минута, успеа да го совлада Џиџи Донарума.

  Турција, пак, направи вистинска сензација на „Френдс арената“ во Стокхолм, откако иако губеше со 2:0 од Шведска, на крајот победи со 3:2 со два гола во финишот на натпреварот. Телин и Клесон донесоа водство од 2:0 за „викинзите“ по 48 минути игра, Чалханоглу намали на 2:1 само три минути подоцна, по што на сцена стапи Емре Акбаба со два гола во 88. и 92. минута за шок на Швеѓаните.

  Од другите вечерни поинтересни дуели, секако треба да се изводи мечот помеѓу Србија и Романија на стадионот на Партизан во Белград, каде што „орлите“ водеа двапати преку Александар Митровиќ, но Романците успеаја да извлечат 2:2 реми. Во истата група, Црна Гора стигна до лесна 2:0 победа над Литванија со два брзи гола во првото полувреме

  Интересно беше и во Лига Д натпреварувањата, каде што Косово стигна до првата победа со 2:0 триумфот над Фарски Острови, додека Андора успеа да извлече бод при 1:1 ремито со Казахстан.

  ЛИГА НА НАЦИИ

  ЛИГА А

  Португалија – Италија 1:0

  ЛИГА Б

  Шведска – Турција 2:3

  ЛИГА Ц

  Црна Гора – Литванија 2:0

  Србија – Романија 2:2

  Шкотска – Албанија 2:0

  ЛИГА Д

  Андора – Казахстан 1:1

  Косово – Фарски Острови 2:0

  Малта – Азербејџан 1:1

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.