6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Мајка го пронашла својот изгубен син мртов во канал со помош на апликација

  Тежок ужас ја потресе мајката која го пронашла својот изгубен син мртов, неподвижен во ендек откако користела апликација за следење на iPhone. прифаќајте или враќајте...

  Италијанците со пенал спасија реми со Полска, Србија и Албанија со победи (видео)

  Италија одигра 1:1 со Полска во првиот меч од Лигата на нации на УЕФА за не толку добар старт на Роберто Манчини на клупата на „аѕурите“, посебно бидејќи ремито беше изборено со пенал во 78. минута.

  На „Ренато Дал’Ара“ во Болоња, Полјаците имаа убедливо подобар старт, откако Роберт Левандовски одлично го пронајде Зиелински, кој го тестираше Џанлуиџи Донарума на голот, додека Италија за првата шанса чекаше до 37. минута, кога Бернардески имаше одличен удар кој помина покрај стативата. Полска дојде во водство во 40. минута кога Левандовски повторно го најде Зиелински, кој од десетина метри го совлада Донарума.

  Италија, конечно, израмни во 78. минута, кога Жоржињо од пенал го совлада Фабијански, и „аѕурите“ ќе мораат да се многу подобрени за следниот дуел со Португалија на Кристијано Роналдо.

  Во Лига Б, Русите со головите на Черишев и Ѕјуба успеаја да извлечат 2:1 победа на тешкото гостување во Истанбул кај Турција, додека во Лига Ц, Албанија со 1:0 го совлада Израел, Србија со 1:0 беше подобра на гостувањето кај Литванија, додека Романија и Црна Гора одиграа без голови.

  Србија стигна до победа на гостувањето во Вилниус благодарение на голот од пенал на Душан Тадиќ во 38. минута, а истиот фудбалер во 83. минута пропушти шанса, повторно од белата точка, да донесе поголема победа за „орлите“. Албанија пак, стигна до три поени против Израел благодарение на одличниот удар на Таулант Џака во 55. минута.

  ЛИГА НА НАЦИИ

  ЛИГА А, ГРУПА 3

  Италија – Полска 1:1

  ЛИГА Б, ГРУПА 2

  Турција – Русија 1:2

  ЛИГА Ц, ГРУПА 1

  Албанија – Израел 1:0

  ЛИГА Ц, ГРУПА 4

  Литванија – Србија 0:1

  Романија – Црна Гора 0:0

  ЛИГА Д, ГРУПА 3

  Азербејџан – Косово 0:0

  Фарски Острови – Малта 3:1

  Latest Posts

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Мајка го пронашла својот изгубен син мртов во канал со помош на апликација

  Тежок ужас ја потресе мајката која го пронашла својот изгубен син мртов, неподвижен во ендек откако користела апликација за следење на iPhone. прифаќајте или враќајте...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.