6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Италијански доктор: „Чудно“ воспаление на белите дробови кружеше во Ломбардија уште во ноември (ВИДЕО)

  „Чудно“ воспаление на белите дробови кружи во Италија уште во ноември, недели пред лекарите да станат весни за изивање на новиот коронавирус во Кина, изјавил еден од водечките медицинки експерти во Италија.

  „Лекарите се сеќаваат дека виделе необична форма на пнеумонија, многу тешка, посебно кај постарите лица во декември, па дури и во ноември минатата година“ рекол Џузепе Ремуци, директор на институтот „Марио Негри“ во Милано во интервју за Национално јавно радио во САД.

  Тоа значи дека вирусот циркулирал , барем во Ломбардија, и пред ние да бидеме свесни дека оваа епидемија се случува во Кина“ вели тој.

  Оваа изјава доаѓа во време кога се уште трае потрагата по од каде потекнува коронавирусот.Кинескиот експерт за респираторни заболувања Зонг Наншан изјави претходно дека иако Кина била прва што го пријавила патогенот, сè уште не е сигурно од каде потекнува.

  Др. Ремуци вели дека од итаијанските лекари слушнал неодамна, што значи дека постојал и се ширел без луѓето да знаат.

  Италија досега има потврдено 63.000 случаи.

  Во централниот кинески град Вухан, каде за прв пат е утврдена епидемијата, лекарите започнаа да забележуваат „пневмонија со непозната причина“ во декември. Првата позната зараза во градот може да се проследи до 1 декември.

  Прв случај на зараза во Кина можело да биде и средина на ноември, но тоа не е потврдено од Пекинг.

  Сегашното мислење на научната заедница е дека првата инфекција во Ломбардија е резултат на Италијанец во контакт со Кинези на крајот на јануари. Меѓутоа, ако се испостави дека новиот коронавирус – официјално познат како САРС-КоВ-2 – беше во оптек во Италија во ноември, тогаш таа теорија ќе биде доведена во прашање

  Извор: Press24.mk

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.