6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Истурете го ова во машината за перење – дури и најстарата дамка, лош мирис и мувла ќе исчезнат

  Насобраните наслаги во машината за перење може да предизвикаат оштетување на апаратот доколку не се преземат мерки за негово отстранување.

  Наслагите често се придружувани со уште два проблеми – појава на мувла и лош мирис.

  Но, решението за овие 3 проблеми лежи во еден производ кој секоја домаќинка го има во својот кујнски шкаф.

  Сè што ви треба го имате дома – оцет за јадење. Брзо ќе ги отстрани дури и најстарите наслаги. Покрај тоа, киселата течност се справува добро и со лошиот мирис и мувла.

  Истурете 250 ml оцет директно во барабанот или преградата за прав. Потоа пуштете ја машината за перење на најдолгиот циклус, температурата мора да биде најмалку 60°C.

  Кога ќе заврши циклусот на перење, избришете го гумениот заптив и дозерот со раствор од оцет, потоа навлажнете го парталот со вода и повторете ги чекорите, а потоа избришете сè со сува крпа.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.