6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Истражување: Совршениот бакнеж е страстен и нежен

  Француската фирма за запознавање Meetic, по повод Меѓународниот ден на бакнежот – 6-ти јули, спровела истражување меѓу европските самци за тоа каков бакнеж им е најдраг.

  baknez_ljubov

  Секој втор учесник во истражувањето одговорил дека страста е незаобиколен елемент од совршениот бакнеж. За 45 отсто од нив важна е умешноста на нежниот допир со усните, а 22 отсто од испитаниците не сакаат премногу влажен бакнеж, но не сакаат ниту да е бучен. Само седум отсто рекле дека за време на бакнувањето не им пречат звуците кои се „произведуваат“.

  Бакнежот од лице кои консумирало алкохол, одбива 63 отсто од испитаните самци во Европа, а повеќето од нив рекле и дека притоа помалку им се гади.

  Доколку бакнежот баш и не бил успешен, учесниците во истражувањето рекле дека тоа не им пречи премногу. Имено, 41 отсто со задоволство ќе го подучат партнерот во уметноста на бакнувањето, а дури 40 отсто одговориле дека на тоа не му придаваат премногу важност.

  Наспроти тоа, пак, седум отсто од испитаниците рекле дека се подготвени веднаш да ја прекинат врската, доколку првиот бакнеж не бил доволно уверлив и инспиративен.

  Истражувањето го спровела агенцијата TNS SOFRES во декември 2015 година, на примерок 9.251 самец во Франција, Германија, Италија, Шпанија, Велика Британија, Данска и Холандија, на возраст меѓу 18 и 65 години.

  Славниот „француски“ бакнеж, според мислењето на научниците, отпушта и го отстранува стресот, ја поткренува самодовербата, но и има ефект сличен на вежбањето. Таквите бакнежи, тврдат научниците, помагаат и во трошењето калории, а според некои истражувања, бакнежите во траење од минута согоруваат дури 26 калории, и активираат триесетина телесни мускули. Просечен човек во животот минува 20.000 минути бакнувајќи

  Додека се бакнува, човечкиот организам излачува мноштво хормони и невротрансмитери кој го поправуваат расположението, како што се адреналин, серотонин и допамин.

  Науката којашто го проучува бакнувањето се нарекува филематологија

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.