6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Приказната за вториот волк! Ќе ја прочитате за 10 секунди, но ќе ја паметите засекогаш

  Еден постар Индиец морал да се грижи за својот мал внук. Дедото се обидел да му го пренесе своето знаење на малото дете за...

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја… На семејниот имот на Јефтовиќ во селото Теочин во близина...

  Мајка му била чистачка, татко му градежен работник, а тој сега е мнозински сопственик на Бугати: Хрватот кој денес е милијардер

  Компанијата Римац Аутомобили на хрватскиот претприемач и иноватор Мате Римац, вчера соопшти дека стана мнозински сопственик на Бугати, познатиот француски произведувач на хиперспортски автомобили. Објавата...

  Историја: Вестбрук го израмни рекордот на Оскар Робертсон

  Расел Вестбрук, изминатата ноќ, успеа да го израмни рекорд во НБА лигата кој се сметаше за недопирлив. Неверојатниот Рас го забележа 41-от трипл-дабл во сезоната и го израмни рекордот на легендарниот Оскар Робертсон од сезоната 1961/1962.

  Оклахома го победи Милвоки, убедливо 110:79, а победата на Тандер мина во знакот на Расел Вестбрук, кој за 22 минути успеа да забележи трипл-дабл (12 поени, 13 скокови и 13 асистенции).

  Рас го израмни рекордот од 41 трипл-дабл учинок во една сезона на Оскар Робертсон и во исто време се израмни на вечната листа со уште една легенда, Вилт чембрлен. Овие двајца со 78 трипл-даблови во кариерите го делат четвртото место на вечната листа, каде неприкосновен лидер е токму Оскар Робертсон (181).

  „Ова е посебна ноќ која никогаш нема да ја заборавам. Она што е навистина посебно во целата приказна е што ова успеав да го направам тука, во Оклахома. Целата оваа сезона е вистински благослов за мене“, рекол Вестбрук, кој 13-ти пат сезонава забележа трипл-дабл за само три четвртини.

  Инаку, во моментот кога ја запиша десеттата асистенција, со која стигна до седмиот трипл-дабл во низа и 41-ви во сезоната, целата арена во Оклахома започна да скандира „МВП, МВП; МВП“, а судиите му дозволија на официјалниот спикер да соопшти дека еден од најдобрите играчи на денешница влезе во историјата на кошарката.

  Вестбрук до крајот на сезоната има можност да стане апсолутен рекордер, а исто така ќе се обиде да го собори рекордот на Вилт Чембрлен кој во сезоната 1967/1968 забележал трипл-дабл на девет последовни натпревари.

  Latest Posts

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Приказната за вториот волк! Ќе ја прочитате за 10 секунди, но ќе ја паметите засекогаш

  Еден постар Индиец морал да се грижи за својот мал внук. Дедото се обидел да му го пренесе своето знаење на малото дете за...

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја… На семејниот имот на Јефтовиќ во селото Теочин во близина...

  Мајка му била чистачка, татко му градежен работник, а тој сега е мнозински сопственик на Бугати: Хрватот кој денес е милијардер

  Компанијата Римац Аутомобили на хрватскиот претприемач и иноватор Мате Римац, вчера соопшти дека стана мнозински сопственик на Бугати, познатиот француски произведувач на хиперспортски автомобили. Објавата...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.