6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Исповед од која ќе ви се крене косата – Слушнав звуци од собата на мајка ми! Ја отворив вратата и видов нешто што ми го смени животот!

  Оваа девојка навистина се заљубила и мислела дека е во среќна врска, но сосема случајно ја фатила својата мајка во кревет со нејзиниот дечко.

  Побарала совет од колумнистката Дидр, а еве што таа и одговорила.

  Драга Дидри,

  Ја фатив мојата мајка и мојот дечко во кревет. Бев во преголем шок и не можев ништо да им кажам. Мислев дека јас и мојот дечко добро се поврзавме. Во врска сме 6 месеци. Јас имам 23 години, а тој 27. Брзо се заљубив во него и бев среќна.

  Пред 4 месеци, забележав дека мојата мајка се промени. Почна редовно да тренира и изгуби многу килограми. Започна да носи пократко здолниште и маица. Ја смени фризурата и се шминкаше повеќе.

  Мојот татко неодамна го прослави својот 50-ти роденден. Мојата мајка има 45 и изгледаше одлично таа вечер. Дојде мојот дечко и супер си поминавме.

  Мојо татко испи премногу, па јас и мојата мајка го сместивме во гостинската соба.

  Испивме уште неколку пијалоци и потоа заминавме во кревет. Се разбудив во текот на ноќта и видов дека мојот дечко не е во креветот. Мислев дека заминал да земе чаша вода, но го најдов во собата на мојата мајка. Немав што да кажам и се вратив во својот кревет.

  Го оставил својот мобиле на крајот на креветот, па јас таму открив пораки помеѓу него и мојата мајка.

  И кажав се на својата постара сестра и ми рече дека забележала дека тие двајца флертуваат, но не мислела дека тие ќе го направат ова.

  Дидри на ова одговорила:

  Можеби твојот татко не треба да дознае за тоа, особено ако твојата мајка престане сега да го лаже.

  Кажи и на својата мајка дека знаеш што се случува и дека се ќе му кажеш на твојот татко ако не престане таа со ова.

  Таа може да го изгуби бракот, како и да го уништи својот однос со тебе и да го уништи целото семејство.

  Се надевам дека навистина ќе се потруди и ќе каже дека и е жал и ќе се обиде да го поправи својот однос. Можеш да имаш само една мајка, но те молам остави го овој дечко.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.