6 C
Skopje
сабота, јуни 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сакав да ја изненадам и отидов непоканета кај мојата ќерка на гости но зажалив неверојатно многу“

  Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

  ‘Се омажив со вујко ми, имаме три деца, тоа тука е легално’: Јавноста ШОКИРАНА од овој пар, иако бракот им е совршен!

  Тие се во брак и имаат три деца Брачниот пар со своите три деца живее во Германија и на прв поглед изгледа како и секој...

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  Исповед на 37 годишна жена: Го фатила мажот со нивната соседка, а подоцна се случило она што таа не го очекувала

  Приказната за животот на Кетрин Мекги изгледа како сценарио од шпанска серија.

  Таа неодамна имала среќен брак со својот сопруг, се додека во еден ден не се нарушела целата таа брачна хармонија.

  Секојдневно, 37 годишната Кетрин го гледала својот сопруг Џон како заминува на работа, но не е среќна поради тоа, туку тажна и бесна, меѓутоа за сето тоа постои причина.

  Бидејќи не ја бакнува неа на разделбата, туку додека излегува од нивната куќа, ја бакнува сосетката и поранешната најдобра пријателка на Кетрин, која живее точно спроти неа. За приказната да биде уште подраматична, сосетката е бремена со нејзиниот сопруг и двојката го очекува своето прво дете.

  Цело време покрај Кетрин била нејзината најдобра пријателка и сосетка Лин.

  – Секогаш се сметав за многу среќна личност што ги имав двајцата во својот живот, раскажала Кетрин.

  Оваа жена не се посомневала за проблеми во нејзиниот брак до една вечер во февруари во 2014 година, кога сопругот се вратил од работа.

  Дојде дома и изгледаше многу загрижено. Помислив дека е болен или дека нешто друго не е во ред. Кога го прашав што се случува, ми рече дека неговите чувства се промениле и дека сака да се отсели. Му реков да ми објасни зошто, но ништо не ми рече”, раскажала Кетрин, која неколку дена подоцна дознала дека е бремена со трето дете.

  Бев под ужасен стрес бидејќи Џон не доаѓаше дома. Штом почувствував болка во стомакот, знаев дека бременоста е готова и дека го изгубив детето. Лин притоа беше прекрасна. Доаѓаше секоја вечер кај мене и не можеше да верува како се однесуваше Џон кон мене”, раскажала 37-годишната жена. Но, после неколку недели нејзината најдобра пријателка почнала да ја избегнува.

  Подоцна, од други соседи слушнала дека Лин има брачни проблеми, па помислила дека поради тоа не и се јавува. Се додека еден ден не го видела автомобилот на својот сопруг пред нејзината куќа.

  – Не ми кажа каде живее, но претпоставив дека е кај некои пријатели. Но, кога видов дека автомобилот со часови стои пред нејзината куќа, не можев да престанам да плачам. Му се јавив на Џон и барав да ми каже што се случува. Ми рече дека се само пријатели. Меѓутоа, неколку недели подоцна, една пријателка ми кажа дека Џон ја одвел Лин на летување во Блекпул, раскажала несреќната жена.

  Џон и Лин сега живеат заедно и го очекуваат своето прво дете, а Кетрин вели дека тој всушност ѝ недостасува. И додека Кетрин го лекува своето скршено срце, нејзиниот сопруг Џон вели дека се разделиле, бидејќи таа е алкохоличарка и депресивна, па поради тоа веќе не можел да живее со неа, но таа тоа го негира.

  Latest Posts

  Сакав да ја изненадам и отидов непоканета кај мојата ќерка на гости но зажалив неверојатно многу“

  Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

  ‘Се омажив со вујко ми, имаме три деца, тоа тука е легално’: Јавноста ШОКИРАНА од овој пар, иако бракот им е совршен!

  Тие се во брак и имаат три деца Брачниот пар со своите три деца живее во Германија и на прв поглед изгледа како и секој...

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  АКТУЕЛНО

  Стигнала до 228 кг, И ДАВАЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЖИВОТ, сега има 82 кг, се за борба ДА ИМА ДЕТЕ

  Сара Придис (35) од Англија е жена на која и било кажано дека ако не стори нешто итно во врска со својата тежина, нема...

  Инспиративно: Ова е приказна за чистачка која ќе ве потсети дека сите сме подеднакво вредни

  За време на мојот втор месец како медицинска сестра, професорот ни даде ненајавен тест. Бев примерен студент и лесно одговарав на прашања додека не...

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка. Многу се...

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.