6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на стјуардеса: Во летовите со богаташите неморалните понуди се дел од работата

  Емилија Џорџ работела за бројни приватни летови како стјуардеса,а за британскиот „Телеграф“ се одлучи да открие се што се случува во приватните авиони на богаташите високо над земјата.

  -Кога можете да си дозволите приватен лет, парите не ви се проблем. Било да станува збор за вечера од милион фунти, салата од 700 долари, па дури и вежбална во авиони или дискотека со шипки на кои девојките можат да играат…Видов дури и престол од злато, изјави Емилија.

  Често се сретнувала со невозможни барања, кои морала да ги исполни. И плаќале превоз со такси од 500 фунти само за да купи кавијар, а дури дошло и до принудно слетување поради силната желба за храната во Мекдоналдс.

  -Еднаш послужував лосос на кој цел негов живот му пуштале класична музика, открива само еден од многуте бизарни барања на богатите патници.

  Неморалните понуди се дел од работата, како што изјави Емилија. Најлошо и било со моќните бизнисмени кои ја пипкале или без срам и нуделе интимни дружења, а знаеле и ненајавено да упаднат во нејзината хотелска соба.

  Сопственикот на еден приватен авион имал и перверзни униформи за стјуардесите кои морале да ги носат цело време, а тие кои ќе одбиеле не поминувале добро.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.