6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на самохран татко: “Јас сум и мајка и татко, а сопругата сакаше да ми го направи ова”

  Иако многу често слушаме тажни животни приказни на самохрани мајки, оваа приказна е сосема поинаква. Ричард Џонсон од Америка е самохран татко кој прави се што може својата мала ќеркичка да ја изведе на прав пат.

  – Се викам Ричард и татко сум на преубаво девојченце, кое го одгледувам са. Нејзината мајка си отиде еден месец откако се породи во Калифорнија. Бев многу нервозен мислев дека се работи за постпородилна депресија, но не беше така. Потоа сфатив, јас сум и татко и мајка на моето дете, вели тој и додава дека по се што направил за детето неговата сопруга сакала да му го земе старателството.

  Вели дека многу се трудел, прочитал преку 100 книги за одгледување деца. На крај нашол и страница на Фејсбук каде самохрани родители даваат совети и споделуваат маки.

  – Сега моето девојченце има десет месеци, јас правам се за неа, дури бараат совети од мене. Не сакам нејзината мајка и покрај се да се навредува пред неа. Таа ми ја донесе на овој свет, вели тој.

  Според Американецот, со труд се може се.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.