6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг отколку класична работна врска. Немам докази за моите сомнежи, но ова е чисто производ на мојата женска интуиција.

  Пред две години, братучедка ми, со која не бевме многу блиски, ме замоли да и помогнам во работата. Беше без работа неколку години, иако е една од најуспешните студенти по право во својата генерација.Мојот сопруг има сопствен бизнис и е многу успешен во работата. Неговата компанија има 40 вработени. На мое инсистирање, братучетка ми почна да соработува со фирмата на мојот сопруг, најпрвин само за неколку работи, додека години подоцна таа ги презеде сите негови легални активности.

  Првото сомневање за неверство се појавило кога почнал да ја носи со себе на секое службено патување. Тој ми објасни дека тоа не е ништо необично и дека еден од двајцата адвокати од фирмата секогаш патува со него, поради разговори со странските партнери. За два и пол месеци беа на четири патувања. И сето ова би било донекаде нормално доколку братучетка ми не го смени односот кон мене. Насетував чудно однесување во нејзините гестови и како постојано ми даваше до знаење дека има афера со мојот сопруг.

  Не му кажав ништо на мојот сопруг, ниту му го проверив телефонот или мејловите. Напнат сум затоа што сомнежот ме јаде, иако се преправам дека се е во ред. Можеби претерувам бидејќи имам 40 години и се чувствувам несигурно затоа што таа има 29 години и изгледа одлично.

  И верував на кума. Таа е убедена дека има нешто меѓу нив и ме советуваше да инсистирам маж ми да ја избрка од друштвото и врз основа на неговите реакции веднаш да проценам дали навистина има нешто. Не знам што да правам.

  Јас сум расеана на работа, како и во времето што го поминувам со нашиот шестгодишен син. Дури и за време на секс, кој го имаме редовно како и досега, не можам да се опуштам и да се возбудувам. Очајна сум затоа што не сакам да го изгубам тоа што го имам.

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.