6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на младоженец: Ги собрав парите и подароците од свадба и си заминав бидејќи ми го направи ова

  Младо момче од Зренјемин , се подготвувал за свадба кога му се случило нешто на што не се надевал.

  -Ја запознав Санела кога имав 30 години а таа имаше 25, завршив факлултет по веронаука и требаше да станам поп.Се познававме можеби година дена и за тоа време на живеевме заедно но ни беше добро.- почнал Јован с. со својата приказна.

  За својата девојка вели дека е вистинска кокета, но нему баш и тоа му се допаднало.

  -Флертуваше со мене и со сите други, но имав впечаток дека се ќе се промени кога ќе се венчаме.Ми делуваше како да и недостига тој семеен мир. Дојде до свадба се разбира , имавме и мал инцидент но помина, таа воопшто не сакаше да правиме свадба.

  Таа остана бремена, па се венчавме, се беше како што треба, венчавката помина во најдобар ред, но  како атмосферата се загреваше а гостите беа се по пијани и неа ја снаема.Тргнав да ја барам за да ја сечеме тортата, но не можев да ја најдам, мислев дека се фотофрафира со некој, меѓутоа никаде ја немаше, ни во тоалет ниту пак кумата знаеше каде е.

  Излегов надвор за да видам да не е со некого на цигара, но не, одеднаш на паркингот во еден паркиран автомобил видов бел материјал како мрда. Пријдов до автомобилот а таму таа, се бакнува со другарот кој не го познавам баш најдобро ама таа сакаше да го поканиме.

  отпрвин не можев да поверувам, па дојдов поблиску да проверам, и ја видов и белата венчаница. Тој прв ме виде  и се скамени а таа се сврте и кога ме виде почна да плаче, излезе од автомобилот и ја прашав „што прави„ а таа ништо не ми одговори, ама баш ништо- раскажал Јован.

  Кога дојде време за тортата, таа се преправаше дека не се случило ништо а јас си ги собрав сите подароци кои беа во пликоата, и си заминав па побарав развод.

  Нашата ќерка сега има 7 години и таа и ја полни главата дека јас су лош, но ова е вистинската приказна- напишал Јован.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.