6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Исповед на млада невеста: Кумот Лазо ни ја уништи венчавката, размислувам дури и да се разведам

  Српскиот портал Објектив.рс пренесува исповед на млада невеста од Србија која го потресе Балканот. Младата ​невеста од Крушевац, тврди дека нејзиниот кум и ја уништил венчавката.

  Нејзината изјава ја пренесуваме во целост.
  Во моментот кога требаше да кажеме да, и матичарката праша дали има некој нешто да додаде и дали има некој нешто против, мојот кум започна да зборува:

  „Имам јас нешто пред тоа, госпоѓо матичарке, ако не е проблем?’, праша тој.

  Сите беа шокирани, но од шок никој не изреагира, а матичарката со мимика даде знак дека тој може да го направи тоа што го наумил.

  Тогаш Лазо замина до својата девојка, за која не ни знаевме дека постои а уште помалку дека ќе дојде на нашата свадба, тој е наш венчан кум и зошто би носел непозната, анонимна личност со која наводно е во врска три недели на една таква свадба?

  Притоа, ние се знаеме цели 14 години и знаеше дека со Мартин сонувавме за овој ден. Со години. Е затоа сум бесна.

  Воглавно, тој и пријде на својата девојка и клекна. Праша дали таа сака да го помине животот со него и луѓе започнаа да се смејат.

  И додека сите беа возбудени и весели, јас згрозено ги посматрав.

  Дури и Мартин воодушевено замина да ги бакне и да им честита на новопечените вереници. И дури после неколку минути, матичарката не врати во реалност со зборовите ‘Извинете, имам закажано следна венчавка за половина час, можеме ли да го извршиме овој чин?’

  И тогаш реков да. И на сите им беше убаво, сите беа среќни, освен мене.

  Од тој момент на половина свадба не се ни сеќавам. Се стана толку неважно, моите пет минути, мојот најважен момент во животот е упропастен…и тоа никој не го разбра. На сите им беше супер што другите ми го украдоа вниманието. Разберете, не е проблем во тоа што некој некого запросил.

  Проблем е тоа што го избрал најлошиот момент и што не ги праша младенците дали се согласуваат да некој им го украде моментот.

  Чекам фотографии од свадбата, рекоа дека ќе ги добиеме за десетина дена, и се плашам на што ќе личат. Дали тоа ќе биде она што сакам да го паметам до крајот на животот?

  И се прашувам, дали сакам да го поминам животот со човек кој и понатаму не сфаќа како го доживеав настанот од нашата венчавка, бидејќи за него тоа беше сосем океј. Размислувам можеби и да се разведам. Ете, судете ме сега.” раскажа оваа девојка, пишува Објектив.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.