6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ИСПОВЕД НА МАЈКА КОЈА ГО РАСПЛАКА РЕГИОНОТ: Се бopите како лавица за да ги воспитате ДЕЦАТА, а тие заборавија да ми честитаат и РОДЕНДЕН!

  Потресната исповед на една мајка го расплака регионот.

  Го пренесуваме во целост:
  Имам 65 години и живеам сама. Две деца, син и ќерка го имаат животот далеку од овде, ги имаат своите деца и нивните проблеми.

  Не им се јавувам, чекам да се сетат на мене, а тоа ретко се случува. Оваа година заборавија да ми го честитаат и мојот роденден. Не е важно, не ги обв инив.
  Знам како се, и бев фрустрирана на нивната возраст. Се искинав премногу грижејќи се како да ги подигнам и да направам се што е потребно.

  Мило ми е што успеав да ги едуцирам и да направам добри луѓе од нив, но жал ми е што бев толкава жртва за нив. За што?
  Да бидам сама сега и да седам цел ден во четири sида чекајќи да ми заѕвони телефонот, така што барем некој ќе каже „среќен роденден“, а јас се чувствувам толку чешано и напуштено како куче?

  Па нека … Ви благодарам. Можам да направам се сама. Секогаш ќе најдам хоби за себе и ќе ја задржам позитивната страна на моите мисли.

  И Бог нека ти е на помош. Ќе се молам животот да не ти ја даде судбината што ме снајде.

  Ќе се помолам децата да не ве заборават, дури и ако отсекогаш сте биле тука за нив и сте им помогнале во се што може да помогне, исто како што ме заборавивте.
  Нека … не те обвинувам. Но, ќе ме паметиш кога ќе ме нема. Ќе се сеќавате на роденденот и на се, а потоа секоја ситуација во која сте погрешиле за вашата мајка ќе ви помине низ глава.

  Мајка ти те доведе таму каде што е, не смее да се заборави туку така. Но, нека … Додека сум жив ќе бидам таму со тебе, без разлика што.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.