6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на мајка: “Го дојам синот кој има 12 години, повеќе сакам кога има брада”

  Сите знаеме колку мајчиното млеко е здраво, дека му ја подобрува здравствената состојба на детето, му создава имунитет, и се препорачува детето колку може повеќе да цица.

  Сепак, оваа мајка од Америка малку претерала со оваа активност. Таа ја споделува својата исповед за светските медиуми.

  – Чекавме со синот карти за на кино, тој има 12 години. Јас ја кренав блузата и тој почна да цица, а човекот кој продаваше билети почна да ни вика веднаш да престанеме со тоа. Реков што е проблемот, не сте виделе дете како цица или женски гради? На мојот син мејсон му стана непријатно, се приви до мене и почна посилно да цица. Сакам кога има брада, така им пркосам на луѓето, вели мајката.

  Според неа сите навивале за човекот кој ги исфрлил од киното, никој не застанал на нивна страна.

  – Јас доењето сакам да го прикажам како нешто природно, затоа и го правам тоа во јавноста, вели мајката.

  Секако, ова сведоштво предизвика лавина коментари, дел за поддршка, а дел против мајката.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.