6 C
Skopje
среда, јуни 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  Исповед на една љубовница – Се мразев себеси, се срамев од тоа што го правам, но се заљубив!

  Му била љубовница, втора жена, наречете го тоа како што сакате. Не е ниту важно. Важно е тоа што го научила и што сака да го подели со вас.

  Докторката Фабиен Слам ја отвори душата за еден сајт и зборуваше дека е љубовница на венчан човек.

  „Постојат многу жени кои живеат во сенка на оженети мажи. Јас бев една од нив, но за разлика од другите решив да молчам.“

  Ова е нејзината „лекција“:

  Одев против своите убедувања

  Тоа се случи пред 4 години. Го запознав тој човек на работен состанок. Беше привлечен, а јас се разочарав кога забележав бурма на неговиот прст. Јас сум разведена, а тој во бракот е исто така осамен, затоа што жена му е често отсустна, а децата го напуштиле домот. Сега знам дека тоа беа само изговори.

  Тој ме повика на кафе, јас се согласив, една работа водеше кон друга.. станавме љубовници.

  Да се биде љубовница не е гламурозно

  Во брак бев 20 години и бев верна за тоа време, за разлика од мојот маж кој ме измами и повреди. Никогаш не се замислував во оваа улога. Меѓутоа…

  Се гледавме тајно, тој доаѓање кај мене, а на крајот на денот секогаш се враќаше во својот дом. Тоа траеше 6 месеци и за тоа време, се чувствував виновно и ми беше срам.

  Се повредував себеси

  Им реков на некои луѓе, кои ги сметав за блиски, дека сум во врска со венчан човек. Бев спремна да се соочам со нивните осуди. Му кажав и на својот син, а тој искористи погрдни зборови.

  И сега ме боли кога ќе се сетам на тоа

  Некои пријателки престанаа да се гледаат со мене, најверојатно се плашеа дека и на нив ќе им го украдам мажот. Не знаев како да им објаснам дека јас бев заљубена во тој човек, а не во фактот дека тој е оженет.

  Бев многу осамена

  Кога се разведов, си ветив на себеси дека нема да направам ништо поради кое ќе се срамам. Но додека бев во улога на љубовница, се мразев себеси и се срамев од тоа што го правам.

  Несигурноста боли повеќе од срцев удар

  Имаше моменти на чиста среќа, но само кога бевме заедно. Но ми пречеше што никогаш не знаев кога ќе се видиме и кога ќе може тој да дојде да биде со мене.

  Се чувствував како да сум зависник од дрога, алкохол или шеќер , ми беше тешко да се тргнам од него.

  Но успеав, а ве советувам и вас:

  Немој никогаш и на никого да му бидете љубовница.

  Latest Posts

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  АКТУЕЛНО

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.