6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Исповед на една мајка: Го тепав, а тој низ солзи ме молеше: Не ме удирај мамо, многу те сакам

  Сите велат дека сето тоа доаѓа од детството. И во моето детство се случи нешто што никому не би го посакал.
  Татко ми почина кога имав пет години. Мајка ми не работеше и живеевме од пензијата што ми следуваше како сирак. Имав дванаесет кога двајцата отидовме на одмор во Турција. Одморот ни одеше добро, додека мајка ми не запозна човек со ориентално потекло. Од тој ден, таа почна да ме остава сама во хотелот навечер и се враќаше дома наутро. Не ми се допадна овој човек и не беше многу пријателски настроен со мене.

  На денот кога требаше да тргнеме, наутро ги слушнав двајцата како разговараат пред собата. Љубовникот на мајка ми ја убедувал да остави сè и да оди со него, а таа несигурно се противела дека има ќерка да се грижи.

  Шест месеци подоцна, мајка ми ме остави кај нашиот роднина и отиде кај нејзиниот љубовник во Турција.
  Отпрвин ми испраќаше пари и облека, но со текот на времето престана да се јавува.

  И почнав да бегам од училиште. Подоцна целосно го напуштив. Запознав неколку девојки на улица кои се покажаа дека се свештенички на љубовта и со нивна помош заработив пари. Така станав прости тутка. Не ми се допадна тоа што го работам, но тоа беше најлесниот начин да заработам пари. На крајот на краиштата, каде на друго место би се вработил како малолетна и без образование.

  И тогаш се случи неизбежното – забременив. Неколку месеци подоцна, станав самохрана мајка на едно момче. Многу мажи поминаа низ мојот кревет, па не знаев кој е таткото на мојот син.

  Грижата за детето ме лиши од можноста да се шетам навечер по улица со различни клиенти, па го мразев. Го тепав кога плачеше. Една ноќ на син ми му се слоши и јас бев принуден повторно да се грижам за него. Не знам што ми се случи, но наеднаш го удрив со шлаканица по лицето. И потоа уште еднаш. Повторно и повторно тепав додека крвта не му течеше од секаде. Врескав на цел глас и не можев да престанам. Го удрив, а тој низ солзи ме молеше:

  Мамо, не ме тепај, те сакам.

  И одеднаш изгуби свест. Повикав брза помош и неколку минути подоцна лекарите го префрлија на одделението за интензивна нега. Стоев пред болницата и мислев дека ова е крајот! Јас сум ужасна мајка која не знае што е мајчинска љубов и не може да му ја даде на својот син.

  Ако умре, мојот живот ќе заврши. Во солзи паднав на колена пред одделението за интензивна нега и му ветив на Бога дека ќе се сменам. Ќе го сакам мојот син повеќе од се на светот! Ќе се грижам за него и никогаш повеќе нема да го победам. Нема да го напуштам како што ме остави мајка ми. Тој е мојата радост и спасение. Боже, прости ми!

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.