6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Исповед која ги растажи сите: Сопругата си фати помлад љубовник и ме остави мене и нашите три деца

  Исповед која ги растажи сите: Сопругата си фати помлад љубовник и ме остави мене и нашите три деца
  Живот

  Еден маж од едно мало место на Јадранот пред две години останал сам со своите три мали деца.

  Неговата сопруга го оставила за својот помлад љубовник, а не била премногу вознемирена ниту од солзите на нејзините деца – седумгодишната и петгодишната ќерка и двегодишниот син.

  Ова е неговата исповед:

  “Јас и децата бевме многу весели тоа утро. Тие трчаа низ куќата, а јас трчав по нив, внимавајќи да не паднат по скалите. Во дневната соба нè дочека мојата сопруга. Таа седеше на каучот во капут, а покрај неа се наоѓаа два куфери. Збунето стоевме и ја гледавме.

  Најстарата ќерка ја праша: “Мамо, каде одиме? Уште не сме ги отвориле подароците”. Мојата сопруга ништо не одговори туку стана од каучот и ме повика во кујната. Ми кажа дека повеќе не може да живее на овој начин, дека отсекогаш знаела дека не е мајчински тип и дека си заминува.

  Кога ја прашав каде ќе живее, таа ми одговори дека одлучила да замине кај својот љубовник кој е речиси шест години помлад од неа и со кој се гледа веќе една година.

  Останав без зборови. Таа се сврти, си ги зема работите и замина. Децата почнаа да плачат иако не им беше сосема јасно што се случува. Ја почувствуваа таа ужасна атмосфера во воздухот. Најмладиот син ја прегрна околу ногата, а таа само ладно го оттурна и излезе.

  Децата долго плачеа по нејзиното заминување. Ми поставуваа мноштво прашања, а јас до ден-денес не се сеќавам што им одговарав. Се чувствував како сè околу мене да исчезнува –до мене допираа само детски гласови и плач, но јас не бев таму.

  Со часови седев на подот, а децата седеа околу мене во тишина. Владееше неопислива тага. Однадвор одекнуваа веселите божиќни песни и смеата на соседите, а нам тој Божиќ нѝ беше најлошиот ден во животот.

  По неколку дена почнавме да си доаѓаме при себе. Нејзината мајка дозна што се случило и веднаш дојде. Таа ми помагаше околу децата и постојано зборуваше како нејзината ќерка е “безчувствителна к*чка”.

  Оттогаш поминаа речиси две години. Децата го прифатија фактот дека нивната мајка ја гледаат ретко и дека не можат да се потпрат на нејзините ветувања. Но, тие повторно научија да се радуваат на празниците. Минатата година за Божиќ отпатувавме во Австрија кај моите роднини, а оваа година одлучивме да останеме дома.

  Сепак, секое приближување на овој празник во мене создава чувство на непријатност и немир.

  Мојата поранешна жена го напуштила својот љубовник. Како што дознав, тој пронашол друга жена. Таа проба да ми се врати, но ја запрев уште од старт. Не ме интересираа нејзините извинувања и изговори – таа може да ги гледа децата, сепак им е мајка, но ќе остане само на тоа”, изјавил таткото.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.