6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Исповед за која се раскажува: Редовно водам љубов со друг маж, но јас никогаш не го изневерив мојот сопруг

  Иако ова всушност звучи како дефиниција за брачна измама, таа во својата отворена исповед тврди дека всушност не го мами сопругот – и дава силни аргументи за тоа.

  Американската блогерка која го користи псевдонимот Саманта Вајтмен четири години е во брак, а веќе две години повремено има секс со човек кој не е нејзиниот сопруг. Иако ова всушност звучи како дефиниција за брачна измама, таа во својата отворена исповед тврди дека таа всушност не го мами сопругот – и дава силни аргументи за тоа.

  “Јас сум во брак со Остин веќе четири години, од кои две години ги поминувам во исто време гледајќи се со мојот љубовник Џеј, со знаење и целосна согласност на мојот сопруг. Нема тука криење, не е мамење во прашање, и нема ништо чудно. Едноставно се гледаме еден со друг и имаме луд секс. Љубовникот понекогаш го гледам неколку пати месечно, а понекогаш не го гледам по шест месеци поради моите и неговите обврски. Се обидувам да го избалансирам бракот, врската со него, училиштето, работата и трите ќерки, па затоа понекогаш не поминувам со Џеј онолку време колку што би сакала.

  Можеби се прашувате зошто ја имам оваа афера? Одговорот е едноставен – тоа ​​што имам љубовник ме прави подобра сопруга, бидејќи сум посреќна, а тоа е одлично за мојот брак. Користа од аферата ја делам во три категории: комуникација, страст и подмладување.

  Прво, за сериозна врска потребно е многу работа и многу за комуникација. Кога прв пат почнав да зборувам со Остин за можноста за отворен брак, моравме многу подобро да комуницираме и да се концентрираме на слушање на другиот партнер. Се разбира, имаше многу препирања и расправии, но на крајот дојдовме до фактот дека можеме многу подобро да зборуваме и да ги изразуваме своите желби, потреби и чувства.

  И вредеше за напорот, бидејќи нѐ научи дека не постојат многу работи низ кои не можеме заедно да поминеме. Сега се чувствувам многу подобро поради мојата способност да комуницирам со него, но и со сите други луѓе околу мене. Можеби се прашувате дали овој дополнителен напор околу комуникацијата го зголемува стресот и задава дури и повеќе работа, дали не би било полесно само да се избегне драмата и љубоморните испади?

  Но, тоа, исто така, би значело дека не можам да го поминувам времето со драг пријател со кој по пат уживам и во сексот и кој ме потсетува дека сум всушност сексуално битие. Џеј и јас не западнавме во сексуалната рутина и се надевам дека никогаш и нема. Не нѝ одат на нерви лошите навики на другиот. Не мора да се грижиме за валканите алишта на другиот партнер, или за тоа кој од нас штом ќе се врати од работа ќе намине во продавницата по намирници. Ние само треба да се фокусираме на тоа како другиот да го направиме среќен.

  Џеј е страстен и искусен сексуален партнер, која ужива во сексуалните авантури кои му ги нудам, а не очекувам сериозно врзување за возврат. Тој вносува возбуда во мојот живот, а јас потоа можам да се свртам и да ја однесам возбудата дома, на Остин. Сите во добивка! Со години, психологот ми велеше дека треба да одам на одмор, да се одморам од сите обврски и стресот. А сега, кога ќе почувствувам дека сум под премногу стрес, само заминувам кај Џеј и поминувам време со него една или две ноќи.

  Потоа можам да се вратам дома и навистина да уживам без стрес. Џеј и јас сме стари пријатели, и таа удобност која ми носи вечер помината во неговата куќа со една чаша вино, без никакви обврски, прави нешто магично со нивото на мојата анксиозност. Како одеднаш да се сетам како треба да дишам, како да се смеам и како да уживам во тоа. Џеј секогаш ме потсетува, преку нашите разговори и на смеењето, како да бидам нежна и ранлива.

  Иако сум сега со Џеј, јас уживам во овој вид на врска веќе 10 години, многу порано пред да го сретнам Остин. Се обидов неколку пати да се вклопам во моногамијата, но сосема сум убедена дека сум подобра сопруга откако имам љубовник, и немам ниту најмала намера да престанам во скоро време.”

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.