6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Иран побара ослободување на иранската новинарка приведена во САД

  Портпаролот на Министерството за надворешни работи во Иран во средата повика на итно ослободување на новинарката уапсена во САД додека работела за иранската национална телевизија на англиски јазик.

  „Го осудуваме нелегалното приведување на Марзије Хашеми, репортер и презентер на Прес ТВ, и нехуманиот третман кон неа во затворот во Вашингтон“, изјавил Барам Касеми за националната новинска агенција ИРНА.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.