6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Интересен хороскоп за свекрви: Бикот го пика носот во сè, а Стрелецот обожава да озборува

  Кој хороскопски знак е вашата свекрва? Прочитајте го овој забавен хороскоп и дознајте нешто повеќе за нејзиниот карактер.

  Овен

  Сака да наредува, па кога ќе се истресе на сопругот и децата, на ред сте вие. Правете се дека не ги слушате нејзините забелешки, но не свиткувајте ја опашката и гледајте ја во очи и кога е најлута. Со неа никогаш не се знае кој ќе победи.

  Бик

  Оваа свекрва знае како да плете невидлива мрежа од која нема лесно да излезете. Во сè го пика носот – ќе ве советува како да готвите, што да облечете, како да ги трошите парите, а ќе ви дава и секс-совети. Зад грб ќе ве озборува. Тврдоглава е и нема да ви попушти во ништо.

  Близнаци

  Оваа жена има долг јазик, па со муабетите лесно може да ве навреди. Внимателно набљудува околу себе и ги бара вашите слаби точки, а потоа напаѓа. Никогаш нема да ви даде совет како се чисти, пере, пегла или готви, тоа не ја интересира.

  Рак

  Под нежната мајчинска слика се крие една од најстрашните свекрви во хороскопот. Ако самата не заиграте според нејзините правила, таа ќе најде начин да ве натера бидејќи во прашање е нејзиниот син. Најдете начин да ѝ се вовлечете под кожата, па ќе ви јаде од рака.

  Лав

  Заборавете на демократија и на човековите права – оваа свекрва тера по свое, не гледа никого, а најмалку од сè се грижи за својата снаа. Тоа не го прави од злоба, туку затоа што во нејзината природа е потребата да доминира. Затоа уште на почетокот мора да ѝ покажете заби.

  Девица

  Оваа свекрва е педантна, опсесивна и убаво воспитана жена, ама по неколку недели живеење со неа, ќе ве заболи главата од толку добрина. За среќа, нема да го пика носот во вашата интима, ама ако смета дека треба да се вмеша во нешто, ќе ви ја цица крвта капка по капка.

  Вага

  Префинета и непредвидлива свекрва во зодијакот. Секогаш е средена како за изложба. Целата пензија ја троши на козметика, па така стокмена, ќе ви забележува дека не сте средени доволно за нејзиниот син. Најдоброто оружје е да ја игнорирате. Не обрнувајте ѝ внимание, ниту на новите чевли ниту на нејзината нова фризура. Тоа ќе ја извади од такт.

  Шкорпија

  Со неа нема лесно да се разберете. На моменти е нежна и искрена како да сака да помогне, а потоа има потреба да згази сè пред себе. Нема да го штеди ни својот син, а не, пак, снаата. Со неа може да сте пријатели или непријатели, но ве советуваме да го изберете првото за да не ги изгубите сите битки.

  Стрелец

  Со неа никогаш нема да ви е досадно. Сака долго да прераскажува што разговарала со сосетките, но знае точно и кога да престане со муабетот. Жената почитува слобода. Кога ќе дојде до конфликт со неа, кажете ѝ некој трач и веднаш ќе ѝ го свртите вниманието.

  Јарец

  Пред вас е тежок противник. Тешко дека ќе ѝ најдете слаба точка. Кога во животот навистина ќе ви треба помош, таа ќе биде со вас. Сепак, мудра е и знае што планирате пред да направите што било. Ако сакате да ја поразите, вознемирете ја. Кажете ѝ дека нешто лошо ви изгледа денес и доволно е за да ја растревожите.

  Водолија

  Необична весела свекрва. Повеќе ја интересираат проблемите за јужноафриканските верверици од тоа што ќе се случи утре. Не пречете ѝ и односите ќе ви бидат супер. Сепак, бидете претпазливи. Комбинацијата од хистерија и висок интелект, едноставно, ќе ве тргне од списокот со приоритети.

  Риби

  Ако имате свекрва риба, тешко вам. Толку го разгалила синот, па тој и на возрасни години ја следи дефиницијата „како мама ќе каже“. Значи, ако живеете со неа, мора да станете нејзина копија. Сè мора да биде убаво и складно за да може син ѝ и натаму да биде крал на престолот.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.