6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Има 90 години, но и неверојатен талент – она што оваа баба го направила во своето село остава без текст

  Доколку нешто навистина сакате, не постои препрека која може да ве спречи,, а тоа го докаала и оваа 90-годшна баба.

  Таа живее во мало село во Чешка, во кое има помалку од 1000 жители. Она што таа го направила остава без текст.

  Бабата се вика Анезка Каспаракова, а нејзинот платно се ѕидовите од куќите во нејзиното село.

  Погледнете во галеријата каква уметност создава оваа жена:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.