6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Имате ли ваква дупка во дворот – едно каснување од оваа ѕверка може да биде фатално

  Сигурно некогаш ви се случило во некоја ситуација кога сте сомневале дека имате змија во дворот или дека пак на некое патување во природа, сте се уплашиле кога сте виделе дупка во земјата не знаејќи дали оттаму може да излезат змии.

  Овие две ситуации лесно можете да ги препознаете, а ние ви ја откриваме тајната, која можеби некогаш би ви го спасила животот, пренесува freshpress.info.

  Секоја личност на светот сака да има мирно место во дворот и да ужива во него. Сепак за да не биде се сјајно, се погрижуваат разни штетници кои можат да им наштетат на вашите билки. Покрај нив голем проблем може да претставуваат и змиите кои можат и на вас да ви наштетат.

  Foto: Wikipedia/priyasavy

  Повеќето змии на подрачјето на Балканот е опасно и агресивно, а некои од нив се многу отровни. Некои од тие змии се во состојба да убијат човек за само еден час.

  Foto: pixabay.com

  Ако се најдете во ситуација да во вашиот двор воочите дупка која околу себе нема земја, тогаш во таа дупка сигурно не се наоѓа крт. Голема е можноста дури 99% доколку дупката е широка да во неа се наоѓа змија.

  Foto: Wikimedia/Schurdl

  Ако сакате да се решите од змиите можете да ја затворите дупката, но исто така и да ставите во неа стари крпо натопени со бензин, и да ги запалите. Во дупката во која се наоѓа змијата можете да ставите и жар за да се решите од непосакуваните штетници.

  Ова се единствените вистински начини за да засекогаш се ослободите од овие опасни штетници.

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.