6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело.

  Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив, бидејќи постојано се изложени на прашина, темнина, зачадена атмосфера.

  Со возраста, видот слабее. Повеќе од 80% од пензионерите кај нас имаат проблеми со видот. Повеќе од 1000 Македонци ослепуваат секоја година. Ова се должи на занемарување на проблемите и обраќање до специјалист во завршната фаза. Здравјето на очите зависи од нашиот целокупен начин на живот.

  За да го одложите појавувањето на завеси, глауком и други очни болести, треба да консумирате многу храна богата со бета каротин, како темнозелени зеленчуци, моркови и компири, велат лекарите.

  Цитрусите се неопходни и за видот, бидејќи ја имаат потребната доза на витамин Ц. Рибата, семките, слаткото месо, јаткастите плодови обезбедуваат витамин Б. дози на цинк за организмот.

  Путерот, авокадото и маслиновото масло се добри и за очите бидејќи се богати со природен витамин Е. Меѓутоа, кога веќе се присутни проблеми со видот, само здравата исхрана не е во состојба да го запре процесот на слепило. Тогаш на помош доаѓа познатиот рецепт на легендарниот медицински професор. Владимир Петпович Филатов.

  Местото на познатиот очен лекар и хипи, освен што го подобрува видот и ја лишува потребата од очила, гаранција и спречување на последователно раѓање. Еве како се прави чудесниот микс на најпознатиот офталмолог.

  Потребни ви се 300 мл. мед, 4 лимони изцедени на сок, 500 грама орехи и 100 мл сок од алое. Сите состојки се мешаат со дрвена лажица или шпатула за да се задржи храната во хомогена смеса подолго време.

  Добиената медицинска смеса се затвора во стаклен сад со завртка и се чува на ладно, ладно и темно место. Земете по една лажица половина час пред секој оброк. Ова треба да се случи најмалку 3 пати на ден.

  Ако ја земете смесата во рок од еден месец, тогаш одморете еден месец. За да постигнете уште подобри резултати, повторете ја постапката на проф. Владимир Петпович Филатов.

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.