6 C
Skopje
понеделник, јуни 24, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Илиевски потпиша за Работнички

  Поранешниот македонски репрезентативец Владо Илиевски (36), потпиша едногодишен договор со тимот на Работнички. Двете страни во договорот вметнаа клаузула според која искусниот бек може да ја напушти екипата од Градски Парк до крајот на годината.

  ilievski

  Илиевски минатата сезона ја мина во италијанското првенство во Орландина, а во кариерата има настапувано за голем број на тимови меѓу кои Партизан, Олимпија, Барселона, Лотоматика Рим, Монтепаски Сиена, Анадолу Ефес, Локомотив Кубан, Цедевита…

  Илиевски беше дел од репрезентацијата на Македонија, која во 2011 година го освои четвртото место на Европското првенство во Литванија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.