6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Израснала во сиромаштија и ја исмејувале за изгледот: Денес е најубава жена на светот

  Израснала во сиромаштија и тешки услови, а сега е една од најбогатите и најубавите жени на светот. Убавата манекенка, Русинката Ирина Шајк, кога прв пат аплицирала за виза за Америка била одбиена поради муслиманските корени.

  На 13. години ненадејно починал татко и, а грижата за неа ја презела баба и која и била најголема поддршка.

  Нејзината мајка случајно видела оглас за манекенки на автобуска, па сестра и на Ирина ја одвела до таму.

  – Јас сакав да станам новихнарка, но ете патот ме доведе тука, изјавиИрина во една прилика.

  Кога била мала била често на мета на критики дека е преслаба, а кариерата не можела да ја почне во Русија, ниту во Америка, и помогнале само во Франција.

  Денес е еден од најплатените модели.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.