6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Извлечени двојките за завршницата на кошаркарскиот Куп

  Куманово и Работнички е најпривлечниот четвртфинален дуел во кошаркарскиот Куп на Македонија.

  Покрај дуелот помеѓу Куманово и Работнички, во четвртфиналето ќе се сретнат уште Карпош Соколи-Вардар, Фени индустри-АВ Охрид, додека МЗТ одбраната на титулата ќе ја започне против Кожув.

  Завршниот турнир во кошаркарскиот Куп на Македонија ќе се одржи 17. до 19.февруари ќе се одржи во Кавадарци.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.