6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Извлечени групите за престојното Европско првенство во кошарка 2017

  Турскиот мегалополис Истанбул во вторникот беше домаќин на извлекувањето на групите за Европското првенство во 2017 година. Како и претходното првенство и ова ќе се игра во четири држави, покрај Турција каде ќе се игра и завршната фаза, домаќини ќе бидат уште Финска, Романија и Израел.

  kosarka_eurobasket

  Европското првенство за кошаркари ќе се одржи од 31.август до 17.септември.

  Група А: Полска, Грција, Франција, Финска, Исланд, Словенија
  Група Б: Украина, Израел, Литванија, Грузија, Италија, Германија
  Група Ц: Хрватска, Чешка, Шпанија, Црна Гора, Романија, Унгарија
  Група Д: Велика Британија, Русија, Србија, Летонија, Турција, Белгија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.