6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Извлечена седмица на лото во Србија, добивка од рекордни 6 милиони евра

  Во четвртото коло на Државната лотарија на Србија извлечена е седмица, вредна 6.050.000 евра. Тоа е најголем добитник во историјата на српската лотарија, пренесе РТС.

  Добитникот го купил среќното ливче во Суботица, а среќната комбинација била 1,3,7,10,19,20 и 30.

  За ова коло вкупно биле уплатени 70.807.680 динари, односно 885.096 лото-комбинации.

  Минатиот пат седмица била извлечена во декември 2017 година и тогаш наградата од 4,4 милиони евра отишла во Оџак.

  Во следното коло на Лото седмицата ќе изнесува 35.000.000 динари.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.