6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Иден татко бил скршен кога дознал дека неговата бремена сопруга всушност е неговата с..

  Иден татко бил скршен кога дознал дека неговата бремена сопруга всушност е неговата сестра.

  На повеќето луѓе им е вознемирувачка идејата за романтична врска со роднина. Но, штетата од таквата ситуација не е ограничена само на личните чувства.

  Еден труд споделен од Хелсенорџ објаснува дека децата кои се родени од родители кои се во крвно сродство имаат поголем ризик од болести, вродени дефекти, смртност на доенчиња и пократок животен век.

  Во некои случаи, бебињата воопшто не преживуваат.
  Врз основа на овие ризици, може да се разбере зошто идниот татко бил крајно загрижен откако дознал дека е поврзан со неговата бремена сопруга.

  24-годишен корисник на Редит сподели приказна на платформата кога сфатил дека неговата 25-годишна сопруга всушност е негова сестра.

  Корисникот открива дека тој и неговата сопруга се заедно осум години и се возбудени што го очекуваат нивното прво заедничко дете. Ниту еден од нив не знаеше многу за својот биолошки татко и имаа многу малку заедничко растење.

  Според идниот татко, неговиот биолошки татко ги напуштил него и неговата мајка пред многу години. Ниту една од мајките на парот не го навела биолошкиот татко во изводите на родените.

  Мажот вели дека на крајот ја дознал вистината од неговата свекрва откако таа му го кажала името на биолошкиот татко на нејзината ќерка. Не му требаше долго време на мажот да спои два и два за да сфати дека истиот човек е татко и на него и на неговата сопруга.

  За да бидат сигурни, парот направил приватен ДНК тест и резултатите потврдиле дека се полубраќа и сестри. Тој пишува:
  „Сепак, нашите чувства еден кон друг не се променети и не сакаме да се разделиме.

  Сепак, еден од главните извори на загриженост беше здравјето на нивното неродено дете. Идниот татко бил загрижен за здравствените ризици од раѓањето на неговата сестра и ниту еден од нив не сакал таа да абортира.

  Тој ја сподели својата приказна за да побара совет од другите. По оваа објава, некои коментатори му понудија совет на човекот.
  @1chippychopper724 вели:
  Ве молиме посетете генетски советник.

  @ purple-is-a -ruit-217 го советуваше парот да го чува за себе.
  Закопајте ја оваа тајна длабоко. Ако некогаш излезе на виделина, не сте знаеле. Шансите вашето бебе да има проблеми се веројатно малку повисоки од нормалните, но тие се повеќе од веројатно дека ќе бидат добро. Раѓајте го вашето бебе. Сакај ја својата жена. Живеј го својот живот. Понекогаш овој свет е чуден.

  @1taco_father530 се согласува со горенаведениот совет:
  мислам, бракот со блиски членови на семејството е генерално забранет поради големата веројатност за генетски дефекти. Можете да ги извршите сите тестови на светот, но тоа не е вина на ниту еден од вас. Вие сте само двајца кои се заљубиле. Мислам, само не кажувај никому за тоа……. Сепак, силно би ве обесхрабрил да имате повеќе деца заедно. Дури и ако ова бебе излезе здраво, не ризикувајте. Само посвоете дете или следете друг пат ако и двајцата изберете.

  @1Grumpy_Troll176 мисли дека парот не треба никому да каже.
  Се согласувам со се што кажа. Ако вие двајца сè уште се сакате, останете заедно. Ако сакате да го задржите детето, чувајте го. Обидете се да немате други деца. Не кажувајте никому за ова.

  Каков друг совет можете да му дадете на овој загрижен човек?

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.