6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Играле со лажни пасоши, двајца кошаркари на ПАО соочени со затворски казни

  Двајца кошаркари на Панатинаикос се соочуваат со затворски казни поради фалсификување на пасоши.

  james-i-kc-rivers

  Мајк Џејмс и Кеј Си Риверс, Американци кои играат за Панатинаикос, на 1.декември биле приведени во Барселона бидејќи поседувале лажни пасоши.

  Иако кусо време по приведувањето тие биле ослободени, поради лажните пасоши им се заканува затворска казна во времетрањење од три до шест години.

  Двајцата играчи минатата сезона настапуваа во Шпанија, Риверс во Реал Мадрид, а Џејмс во тогаш Лаборач Куча, сега Басконија. Кошаркарите во Шпанија настапувале со лажни пасожи на Гвинеја.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.