6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Иван три месеци ја водеше својата колешка во тајна соба на работа: Секретарката ги откри…

  Иван ја одведе својата колешка во тајна соба на работа три месеци: Секретарката ги откри, па вака им возврати. Мислеа дека никој нема да открие што прават. Шкотланѓанецот Иван Вилкокс (32) на социјалните мрежи раскажа како ја запознал денешната сопруга Кејли (30), а неговата мала исповед се појавила на тамошните портали поради неговата необичност.

  Иван призна дека му се допаднала Кејли штом таа првпат се појавила на работа. Во 2019 година, јас бев на работа нешто повеќе од една година пред тоа, каде што поминавме околу осум месеци. Двајцата поднесовме оставка кога се откри дека сме во врска, бидејќи тоа не беше дозволено во компанијата на мобилниот оператор. Штом Кејли се појави на работа, знаев дека тој е мојот тип. Таа беше срамежлива, но убава и духовита, и брзо влеговме во разговорот.

  По еден месец, излеговме на пијачка, гледајќи дека си одговараме едни на други. Сепак, таа живееше со двајца браќа и нејзината мајка, а јас немав услови да можам да ја поканам да дојде кај мене. Во исто време, на работа, открив дека има соба во подрумот во која никој не влегува – рекол Иван, пренесува Дејли рекорд.

  Не само што го доби клучот од собата од чуварот на зградата, туку и го исчисти, особено софата што стоеше во неа. Немавме друг избор освен понекогаш да останеме тајно во таа соба. Едно попладне, после, да речеме, три месеци, секретарката влезе во него, бидејќи таму имаше стари документи. Бевме изненадени. И таа исто така. Отпрвин беше збунета, а потоа рече дека нема да каже на никого. Се разбира, по два дена, шефот на Кејли повика на разговор.

  Таа не сакаше да трпи притисок, па поднесе оставка. Нашла работа во подобра компанија. Заминав малку по неа, повеќе од некаков гнев, бидејќи чувствував дека по откривањето на тајната просторија, ме третираа поинаку на работа. Колегите ми викаа имиња секој ден, а мојот шеф ми рече дека никогаш повеќе нема да можам да направам такво нешто во мојот живот. Сега сме среќни, особено затоа што Кејли е бремена – рече Иван.

  Судејќи според коментарите на Фејсбук и споменатиот шкотски портал, добро направија што ја напуштија компанијата. „Кој друг верува во секретари кои знаат да чуваат тајни?“

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.