6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Иванов помилува 16 лица за Нова година

  Претседателот на државата одлучи да помилува 16 осудени лица, а по повод новата 2019. Во одлуката пишува дека делумно се ослободуваат од натамошно извршување на казната затвор 16 лица во различно времетраење од 2 до 6 месеца.

  Осудените се oд Битола, Валандово, Скопје, Ресен, Неготино, Струмица, Радовиш, Гостивар… Во одлуката објавена „Службен весник“, нема целосно ослободување на осудените лица.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.