6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  ИВАНА (24) ПОЧИНА НА СОПСТВЕНАТА ВЕНЧАВКА: Ја нарачала песната „ПОЧНИТЕ БЕЗ МЕНЕ“ па паднала на сред ресторан, ова е причината

  На ден 28.09.2008 година во Братница, само неколку саати на своето венчавање, починува младата Ивана Благојевиќ (24).

  Несреќната девојка заиграла на својата омилена песна „Почните без мене“ од Аца Лукас, и се срушила на сред ресторан пред повеќе од стотина луѓе. Ивана остана мртва на лице место, а лекарите констатирале дека починала од срцев удар.

  Свадбената веселба во градот Братница во Српската Република во 2008 година прераснала во трагедија која се случила само неколку сааати откако Ивана Благојевич, родена како Прокич, кажала „да“ на својот избраник Драган Благојевич од Братанца.

  Драган Благојевич тогаш низ слози изјавил дека сеуште неможе да се поминири со фактот дека неговата Ивана не е жива.

  – Со години се забавувавме и фантазиравме за заеднички живот. Едвај чекавме да направиме свадба, со месеци се припремавме.

  Докторите ни кажаа дека таа починала од срцев удар. Едноставно на неа и пукнало срцето од преголемата среќа- изјавил тогаш Драган.

  Тој исто така додава дека веселбата почнала во неделата наутро и дека Ивана била цело време весела.

  – Не се пожали дека има некакви тегоби. Се венчавме прво во црква, а потоа во општината. Потоа дојдовме во салата на поранешна „Каронажа“ во Братница, каде се наоѓаше ресторанот. Во него требаше да биде одржано свадбената веселба пред неколку стотици гости.

  Веселбата почнала, музиката свирела и сите беа весели. Ивана околу 18 часот станала да игра на својата омилена песна „Почните без мене“ од Аца Лукас.

  Стана и само падна на подот! Прво помисливме дека се онесвестила од умор. Меѓутоа таа не давала знаци на живот. Сите се собравме околу неа, а потоа ја однесовме во најблиската амбулантна болница. Нажалост, и немаше повеќе спас – изјавил тогаш Драган Благојевич.

  Драган нагласил дека неговата покојна сопруга никогаш немала проблеми со срцето.

  ФОТО: Илустрација

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.