6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Зошто секогаш ви се лепат погрешните мажи?

  Еден не е подготвен за врска, еден е подготвен за врска, но не и за моногамија, еден со години ве влечел за нос и на крај се оженил со друга… Без оглед на тоа што направиле, се чини дека таквите секогаш ве наоѓаат баш ваш.

  Дали некогаш сте се запрашале зошто е тоа така? Денес ви даваме можни одговори на тоа прашање.

  Се плашите да бидете сами

  Поради тој страв од осаменост им давате шанса на дечковци кои воопшто не ве заслужуваат. Многу поздраво е да бидете сами отколку во врска со човек кој не ве цени.

  Сакате да ги поправате луѓето

  Едно е да дадете шанса на некој кој не е совршен, а нешто сосема друго е постојано да бирате мажи кои сакате да ги поправите затоа што им недостига нешто, затоа што на таквите често им недостига и потребата да бидат добри кон личноста која ги сака.

  Имате синдром на „грдо пајче“

  И мислите дека едноставно не заслужувате некој кој ќе биде добар кон вас и дека не можете да најдете ништо подобро.

  Мислите дека морате да бидете со некого

  Голем број жени влегуваат во врски само затоа што не сакаат другите да мислат дека се чудни или непожелни. Ако не ви е толку важно каков е типот, а поважно ви е да имате некого, во својот живот ќе пуштите луѓе кои воопшто не треба да бидат таму.

  Страв ви е да го барате тоа што го заслужувате

  Дури и ако знаете дека заслужувате подобро, тоа не значи ништо ако се плашите да го барате тоа. Тоа е само знак дека ви недостига самодоверба, а кога им дозволувате на другите да се однесуваат лошо кон вас, тешко е дека некогаш и ќе го имате.

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.