6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Зошто Русинките чуваат ролна тоалетна хартија во фрижидер – пробајте, нема да зажалите

  Тоалетната хартија или кујнските крпи може да се користат во вашиот дом на поинаков начин отколку што сте навикнати. Ќе се изненадите што ќе се случи кога ќе ги ставите во фрижидер. Руските домаќинки често го користат овој метод и тврдат дека тој функционира без да успее.

  Дали сакате да знаете што ќе се случи ако ставите тоалетна хартија во фрижидер?
  Тоалетната хартија може да направи навистина неочекувана услуга кога ќе се стави во фрижидер.

  Можеби ви изгледа чудно, но тоалетната хартија или кујнските крпи можат да ги апсорбираат непријатните мириси на храната во фрижидерот.

  Ова е навистина многу ефикасен и едноставен начин.
  И тоа не е сè, хартијата исто така може да го апсорбира вишокот на влага.

  Ова исто така може да биде корисно како превенција против мраз.
  Во случај да имате постар фрижидер, каде што задниот ѕид често се замрзнува, ова прилично ја ограничува функционалноста на уредот.

  Потребно е само да ставите ролна тоалетна хартија на полицата во фрижидер и значително ќе ги намалите „штетите“.
  Многу брзо ќе се уверите дека од фрижидерот исчезнал непријатниот мирис, како и прекумерната влажност.

  Се препорачува да се користи класична тоалетна хартија без парфем.

  Можете исто така да го ставите директно во фиоката за зеленчук.
  Така ќе се спречи формирање на влага и последователно гниење на зеленчукот, како и ширење на непријатни мириси.

  Овој едноставен метод навистина функционира!
  Тоа ќе обезбеди подолга свежина на храната.

  Latest Posts

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.