6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто Русинките чуваат ролна тоалетна хартија во фрижидер – пробајте, нема да зажалите

  Тоалетната хартија или кујнските крпи може да се користат во вашиот дом на поинаков начин отколку што сте навикнати. Ќе се изненадите што ќе се случи кога ќе ги ставите во фрижидер. Руските домаќинки често го користат овој метод и тврдат дека тој функционира без да успее.

  Дали сакате да знаете што ќе се случи ако ставите тоалетна хартија во фрижидер?
  Тоалетната хартија може да направи навистина неочекувана услуга кога ќе се стави во фрижидер.

  Можеби ви изгледа чудно, но тоалетната хартија или кујнските крпи можат да ги апсорбираат непријатните мириси на храната во фрижидерот.

  Ова е навистина многу ефикасен и едноставен начин.
  И тоа не е сè, хартијата исто така може да го апсорбира вишокот на влага.

  Ова исто така може да биде корисно како превенција против мраз.
  Во случај да имате постар фрижидер, каде што задниот ѕид често се замрзнува, ова прилично ја ограничува функционалноста на уредот.

  Потребно е само да ставите ролна тоалетна хартија на полицата во фрижидер и значително ќе ги намалите „штетите“.
  Многу брзо ќе се уверите дека од фрижидерот исчезнал непријатниот мирис, како и прекумерната влажност.

  Се препорачува да се користи класична тоалетна хартија без парфем.

  Можете исто така да го ставите директно во фиоката за зеленчук.
  Така ќе се спречи формирање на влага и последователно гниење на зеленчукот, како и ширење на непријатни мириси.

  Овој едноставен метод навистина функционира!
  Тоа ќе обезбеди подолга свежина на храната.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.