6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Приказната за вториот волк! Ќе ја прочитате за 10 секунди, но ќе ја паметите засекогаш

  Еден постар Индиец морал да се грижи за својот мал внук. Дедото се обидел да му го пренесе своето знаење на малото дете за...

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја… На семејниот имот на Јефтовиќ во селото Теочин во близина...

  Мајка му била чистачка, татко му градежен работник, а тој сега е мнозински сопственик на Бугати: Хрватот кој денес е милијардер

  Компанијата Римац Аутомобили на хрватскиот претприемач и иноватор Мате Римац, вчера соопшти дека стана мнозински сопственик на Бугати, познатиот француски произведувач на хиперспортски автомобили. Објавата...

  Зошто размислуваме за некој со кого сме имале краткорочна врска?

  Сигурно на сите барем еднаш во животот ви се случило со денови да размислувате за личност со која не сте успеале да остварите врска. Неколку излегувања, одење во кино, пријатни разговори, вечери, прошетки и на крај само текстуална порака во која пишува дека помеѓу вас нема хемија.

  Лицата после вакво раскинување често се емоционално растроени и не се подготвени за нова врска. Тие често, за да ја намалат својата тага ги проверуваат Инстаграм и Твитер профилите поставувајќи си го прашањето што тргнало по зло.

  Понекогаш раскинувањето на кратка врска може да биде полошо и од прекинување на врска со долгорочен партнер.

  Кога ќе ве остави некој кој го сакате тоа навистина може да биде тешко, а психолозите велат дека тоа е сосема нормална и вообичаена појава.

  Рој Баумајстер и Сара Вотман напишале студија за невозвратена љубов. За ова истражување учествувале 155 мажи и жени. Повеќе од 98% од нив рекле дека имале ваква врска и вакво раскинување во некој момент од животот. Причината за ваквите појави е што себе се сметаме за повеќе посакувани отколку што навистина нè посакуваат.

  Имено, науката потврдила дека луѓето не можат да проценат кога некој е надвор од нивната лига.

  Клиничките психолози велат дека е нормално да се чувствува почетен шок и болка поради одбивање од личноста со која сте се впуштиле во кратка врска.

  “Не е чудно ако личноста продолжи за размислува за краткорочниот партнер после завршувањето на врската. Тоа се случува многу често отколку што луѓето сакаат да признаат”, вели Шани Грејвс, лиценциран советник за ментално здравје во Њујорк и додава дека одбиените личности често се чувствуваат збунето и повредено.

  Она што е добра вест е дека без разлика во каква врска сте биле, еднаш ќе преболите и повторно ќе бидете среќни.

  Latest Posts

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Приказната за вториот волк! Ќе ја прочитате за 10 секунди, но ќе ја паметите засекогаш

  Еден постар Индиец морал да се грижи за својот мал внук. Дедото се обидел да му го пренесе своето знаење на малото дете за...

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја… На семејниот имот на Јефтовиќ во селото Теочин во близина...

  Мајка му била чистачка, татко му градежен работник, а тој сега е мнозински сопственик на Бугати: Хрватот кој денес е милијардер

  Компанијата Римац Аутомобили на хрватскиот претприемач и иноватор Мате Римац, вчера соопшти дека стана мнозински сопственик на Бугати, познатиот француски произведувач на хиперспортски автомобили. Објавата...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.