6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Зошто не е лесно да ги сакате и разберете Девиците?

  Секој хороскопски знак е специфичен по нешто, има многу карактеристики, маани и предности, а судејќи по нив многумина велат дека Девиците се најтешки за сакање и разбирање. Зошто?

  Девиците планираат до последен детаљ

  Една од првите карактеристики им е токму оваа. Тие никогаш не носат брзи одлуки, секогаш прво ги анализираат опциите, прават план, па дури тогаш тргнуваат во акција. Некои ќе кажат дека тоа постојано ги спречува да успеат, но тие едноставно сакаат да се секогаш подготвени. Да, спонтаното излегување е секогаш добро, но ако излегувате со Девица, очекувајте дека таа ќе има подготвена мапа, ќе ги истражи сите можни попатни станици и секако, сè детално ќе ви раскаже.

  Делуваат ладно

  Вистина е дека секогаш делуваат ладно и оддалечено, но само затоа што мислат на 300 работи одеднаш. Од друга страна пак, тие секогаш ќе ве ислушаат, но ретко кога ќе ви ги раскажат своите проблеми. Ако некогаш ви треба да пронајдете некого и нешто, знаете каде треба да се обратите.

  Лојални се, но тешко веруваат

  Еднаш кога ќе стекнете доверба, сигурни сте. Затоа не се чудете што сè уште се дружат со истите пријатели од средно и основно училиште. Не е лесно да се зближиш со Девица, но не е ни невозможно.

  Претерано практични се

  Можеби најпрактичниот знак во Зодијакот. Иако многумина оваа особина ја сметаат за здодевна, тие секогаш ќе одберат стабилност.

  Пребираат кого да засакаат

  Девиците имаат високи стандарди кога се работи за личностите во кои ќе се заљубат. Затоа и им треба повеќе време, но кога еднаш ќе се предадат, стануваат страствени. Оние кои сакаат само авантура за една ноќ, може веднаш да се откажат.

  Секогаш се независни

  Некои ги нарекуваат контрол фрикови, но Девиците најдобро се опишуваат со терминот здрава независност. Ако на нивното лице сакате да видите слабост или загриженост, заборавете на тоа, затоа што дури и во најтешкиот период Девиците изгледаат ладно. Но, тоа не значи дека не се кршат во себе, баш напротив. Често пати се исплашени од сопствените емоции, па затоа се трудат да си ја задржат независноста по секоја цена.

  Знаат да бидат и проникливи

  Никогаш нема да се задоволат со просекот, затоа што знаат дека можат да бидат брилијантни, па затоа одат до крај кога треба да успеат во нешто. Тие не си поставуваат стандарди само себеси, туку и на сите луѓе околу нив, па сите кои сакаат да бидат пријатели или љубовници со Девиците, мора да ги почитуваат.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.