6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Знаете ли што значи црното квадратче на пастата за заби – одговорот изненади многумина

  Иако секојдневно ја користиме, повеќето од нас не знаат или воопшто не се запрашале што означуваат квадратчињата на амбалажата од пастите за заби.

  Секоја боја има различно значење.

  Зелен квадрат: Целосно природен состав
  Син квадрат: Природен состав со медицински препарати

  Црвен квадрат: Природни состојки со хемиски елементи
  Црн – Целосно хемиски состав

  Обележјата или т.н маркери се воглавно незабележителни, но обрнете внимание на дното од пакувањето каде што се наоѓаат квадратчињата, пополнети со некоја боја.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.